Únor 2018

Mládí

20. února 2018 v 15:29 | Niké |  Já a svět
Tělesné mládí letí. Podle mě než se člověk naděje je pryč (neříkám, že to není škoda).

Ovšem věk se, dle mého názoru musí brát podle toho, jak se člověk cítí. Potkávám lidi např. ve středním věku, ale dokáží se užívat života a hlavně, což je podle mě podstatnější tak i mnohokrát uvažovat.

Neříkám, aby se 80 letá babička např.,chovala jako úplná puberťačka, ovšem tak nějak s mladým rozumem.

Mladí jsme podle toho, jací jsme a jak věci vnímáme.

Buďme mladí navěky!:)


LP - Nádherný hlas

20. února 2018 v 10:35 | Niké |  Já a svět


Velmi často a ráda ji poslouchám, tak se chci podělit o mé hodně oblíbené kousky :)

Nový přírůstek

13. února 2018 v 18:12 | Niké |  Já a svět
Jsem vašnivá sběratelka soviček a zároveň jsem si chtěla pořídit plátěnou tašku na menší věci,tak mám nový přírustek.


Výroba narámků

13. února 2018 v 15:34 | Niké |  Já a svět

Vítejte čtenáři!:)

Jak jsem se zmínila v minulém článku nevěděla jsem ani co mám dělat za koníčel, rozhodla jsem se tudíž spojit příjemné s užitečným. Začínám vyrábět náramky z rokajlových korálků, zabavím se,procvičím si ruce a zpevním nervy :D .

Právě zkouším můj první náramek vyrábět sestře.Až ho budu mít hotový, tak mile ráda, tady dám fotečku.

Prosím držtemi palce ať mám u toho pevné nervy!:D

Životní cesta

12. února 2018 v 17:17 | Niké |  Já a světUž když je člověk dítě, pokouší se najít svou životní cestu. Za můj život se mi to ještě bohužel nepovedlo. Prošla jsem si mateřskou školkou (to si většinou pouze užíváme život, jako by byl bezstarostný,protože pro nás je), základní školou, kde jsem si nebyla o moc víc jistá, ale když jsem se rozhodovala nad střední školou bavilo mě focení, tudíž jsem chtěla jít na fotografku, to jsem nakonec byla nucena zvolit variantu,aby vybrali rodiče,kam půjdu na školu ( ta škola mi převážně nešla a ani zdaleka mě nebavila),nicméně jsem ji i přesto dodělala, ikdyž s odřenýma ušima.

Poté mě čekalo dilema, co se mám věnovat za práci. Vyzkoušela jsem více variant. Někde nebyla spokojená vůbec a někde jsem byla spokojená velmi.

Ovšem osud si se mnou nehezky pohrál a byla jsem odkázána na invalidní vozík, nyní se už vše obrací k lepšímu, ale opět nevím co mám v životě dělat. Takže momentálně to se mnou vypadá tak, že cvičím mozek i tělo.

Takže mi držte palečky!:)

Energie

12. února 2018 v 17:01 | Niké |  Já a svět
Máme dva druhy energií. Tělesnou a duševní.

Říká se, že nejvíc energie má člověk ráno, možná je tělo krásně odpočaté (tudíž to je tělesná energie), ale třeba například můj mozek (energie duševní) má hlubokou noc.

Popravdě jsem ráda, že vím o sobě velmi základní informace. Nejvíc mě dokáže teda probrat po ránu kvalitní káva, (ideálně,když si ji vypiju v krásné letní ráno) většinou mě zabere celé dopoledne než se proberu a večer nechci jít brzo spat, když konečně usnu, tak celý kolotoč začíná nanovo :D.
Ráda bych si myslela, že tím,jak budu starší se věci trochu uklidní, ale bohužel podle mě to bude jen a jen horší.

Ať už chceme nebo ne, život takhle funguje již po staletí.Jak jsem, ale už tady uváděla před nedávnem, myslím žemáme spoustu životů. Jen se pokaždé probudíme do nového života v jiné formě.


Maté a jeho příprava

9. února 2018 v 21:46 | Niké |  Já a svět

Maté je horký nápoj, který je připraven ze sušených drcených lístků Cesmíny Paraguajské, jihoamerické posvátné rostliny. Jedná se o silně povzbudivý nápoj, jež obsahuje matein (podobný kofeinu) ,nápoj je zdravý a zahání pocit hladu. Působí detoxikačně.

Potřebujete:

Yerba maté (sušené lístky Cesmíny Paraguajské
Bombilla (speciální brčko se sítkem)
Kalabasa (tradiční nádoba)

Příprava:

Kalabysu naplňte do 2/3 yerba maté, dlání nádobu zakryjte, otočte do vodorovné polohy a jemně protřepejte. Nádobu opět opatrně narovnejte K varu přivedte přibležne 1 l vody a nalejte do termosky. Trochu horké vody smíchejte se stuednou vodou a získanou vodu, která má zhruba 50 stupňů nalijte na yerba maté. Nechte působit 2-3 minuty.

Jak bude nápoj hotov hlavně nemíchejte a bombilu nevytahujte.

Důležité je maté nenechat vychlanout.

Dobrou chuť! :)

Čtyři dohody

9. února 2018 v 20:39 | Niké |  Já a svět
Na narozeniny jsem dostala knihu Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody. Chodila jsem kolem ní od té doby co vyšla,ale sama si ji tedy nikdy nekoupila. Velká chyba. Doporučuji přečíst, změní Vám život :)

Jsou tam rozepsané tyto dohody:

1. Nehřeště slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete.


Než jsem tě poznala

9. února 2018 v 20:08 | Niké |  Já a svět


Chtěla bych dát tip na zajímavou knihu a zároveň i film. Mimochodem hlavní herečka ztvárnila postavu ve Hře o trůny - Daenerys Targaryen.

Jmenuje se Než jsem tě poznala. Musím říci, že to je snad první příběh u kterého je dobrá jak kniha,tak film.

Ovšem jakmile se na to budete dívat,tak nejedné dámě vyhrknou slzy.


Popis:

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Upoutávka:


Jak vzniká Polární záře + nejlepších 8 míst na její pozorování

8. února 2018 v 17:49 | Niké |  Já a svět
Časem ji snad uvidím i já :) (ikdyž nenáším zimu :D)

Video ohledně vzniku převzato z youtube:


A tipy,kde se dá nejlépe pozorovat:

1. Norsko
2. Švédsko
3. Finsko
4. Island
5. Grónsko
6. Skotsko
7. Kanada
8. Aljaška


Žít svůj život

8. února 2018 v 16:17 | Niké |  Já a svět
Žít svůj život. Když jsme malými dětmi slýcháváme to hodně často,nejčastěji od rodičů tedy. I když to mnohdy myslí dobře a chcou nám někdy zabránit ve velkých chybách, tak člověk musí podle mého názoru ty chyby nejdříve sám udělat, aby zjistil že takhle opravdu ne.

Stejně ikdyž člověk žije příkladně někdy se stane chyba vinou někoho jiného.

Takže má rada zní: Žijte svůj život a nenechávejte se v mnoha věcech ovlivnit Vašimi blízkými. Jednejte podle sebe, Věřím tomu, že život není jen jeden,pouze jej prožíváme v jiných formách.

Uvítání

8. února 2018 v 14:15 | Niké
Ahoj!

Chtěla bych Vás přivítat,na svém právě založeném blogu Foinix. Nedokážu blog správně zařadit,tudíž bych jej nazvala otevřenou knihou.

Teď bych se ráda pár slovy představila. Jmenuji se Nikol (tady se budu podepisovat jako Niké) a je mi 25 let. To sice ještě není žádný věk,ovšem život mi už udělil jednu velmi těžkou,ale přesto užitečnou lekci.Ovšem tomu se budu věnovat možná později.

Pokud budete mít nějaké prosby či žádosti ohledně blogu,nebo budete chtít radu,obraťte se na email foinix@centrum.cz